08.04.2014 | Autor:

Pierwsza Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Medyczna: „Aspekt prawny, medyczny i psychologiczny rodziców po stracie dzieci”

Podsumowanie kampanii „Ja też jestem dzieckiem”

dzieckoKonferencja jest pierwszą tego typu inicjatywą skierowaną ze szczególnym naciskiem na aspekt prawny, oraz medyczny dotyczący poronień i martwo urodzonych dzieci, jak też sytuacji rodzin dotkniętych tym problemem. Temat jest bardzo trudny. W internecie znaleźć można wiele informacji niezgodnych z obowiązujacym prawem m.in. na temat świadczeń przysługujących kobietom roniącym. Błędne informacje niejednokrotnie wprowadzają cierpiących po starcie dziecka rodziców w niekończącą się drogę walki ze szpitalami, prowadzą też  do wielu problemów i nieścisłości, które zakłócają prawidłowe relacje lekarz – pacjent. Wykładnia prawa oraz stanowisko Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie jest jasne i na tym głównie chcieliśmy się skupić na konferencji. Sytuacje w/w prowadzą w wielu przypadkach do silnego zakłócenia przeżywania procesu żałoby. Na konferencji przedstawimy statystyki dotyczące depresji, prób samobójczych czy innych traum związanych z zaburzonym procesem przeżywania żałoby przez rodziców po stracie dziecka. Podsumowanie kampanii oraz dane statystyczne będą podane i omówione przez Prezesa Fundacji. Wśród prelegentów przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Główny konsultant w dziedzinie ginekologii i połoznictwa, psychiatra, psycholog kliniczny, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego najlepiej ocenionego przez rodziców po stracie dzieci. oraz przedstawiciel duchowieństwa. Mamy nadzieję, że uda nam się obalić mity i podać fakty.

Więcej informacji i rejestracja: http://www.konferencjapc.pl/

Data:

24 maj 2014 r.

Czas trwania;

10.00-19.00

Miejsce:

Obiekt Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego
ul. Jordana 18, 
40-043 Katowice

http://www.jordana18.katowice.pl/aula.htm

Koszt uczestnictwa w konferencji 50 zł  (61,50 zł z Vat)

Dla uczestników przewidziano przerwy kawowe, ciepły posiłek oraz komplet materiałów informacyjnych.

Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Możesz napisać komentarz lub wysłać trackback ze swojej strony.
Napisz komentarz