Archive for » luty, 2016 «

17.02.2016 | Autor:

NaProTechnology, czyli technologia naturalnej prokreacji, jest metodą leczenia stosowaną na świecie, wykorzystywaną m.in. w leczeniu: problemów z płodnością, nawykowych poronień, depresji poporodowej, endometriozy, zaburzeń hormonalnych.

Pierwszym etapem umożliwiającym podjęcie leczenia jest poznanie narzędzia diagnostycznego tej metody, którym jest Model Creighton’a. Najbliższe spotkanie omawiające ten temat zostanie zorganizowane w  Fundacji Evangelium Vitae na ul. Pomorskiej 37 we Wrocławiu (budynek dawnego szpitala) 29.03.2016 r.   (wtorek)       o godz. 18.00  – spotkanie poprowadzi  Krzysztof Strug      (tel. 692 550 798)

Na powyższe spotkanie można się zapisywać telefonicznie na podane numery telefonów
lub na adres mailowy: poradnia@boromeuszki.wroclaw.pl
W przypadku leczenia niepłodności zachęcamy, by w spotkaniu brali udział oboje małżonkowie.

17.02.2016 | Autor:

18 lutego 2016 r. o godz. 19.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek przy ul. Rydygiera 22-28 we Wrocławiu zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżeństw. Będziemy prosić o dar potomstwa dla małżeństw borykających się problemem niepłodności, o szczęśliwe rozwiązanie dla małżeństw obdarowanych łaską nowego poczętego życia i o pociechę i wsparcie dla rodzin dotkniętych stratą dziecka.

Kaplica znajduje się w bud. B na I.p. – najlepiej wjechać na piętro windą.

Wcześniej, również w czwartek 18 lutego o godz. 17.00 spotka się w bud. E grupa wsparcia rodzin po stracie dziecka. Grupa jest otwarta, można do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi i zapisy przyjmuje Pani Monika Goriaczko, tel. nr 508 183 608.

Serdecznie zapraszamy.

Kategoria: Bez kategorii  | Skomentuj
02.02.2016 | Autor:

Tomaś DominikNaprotechnologia. Radość Bożego Narodzenia to doświadczenie niezwykłe. Banalne? Niekoniecznie. Zwłaszcza jeśli samemu długo oczekuje się na własne dziecko. Wtedy czas świąteczny budzi refleksję o pięknie nowego życia.

Gdy Kamila i Ryszard opowiadają o swoim doświadczeniu, łzy same cisną się do oczu. Mają nadzieję, że ich historia pomoże podjąć decyzję o leczeniu naprotechnologicznym choćby jednej parze. – To działa – przekonują. W ostatnich tygodniach głośno jest o wygaszaniu rządowego programu finansowania in vitro na rzecz programu wspierania prokreacji, który opierać się ma na leczeniu, a nie sztucznym zapłodnieniu. Ta opowieść jest zapewne jednym z wielu świadectw, że naprotechnologia to nie „metoda kościółkowa” o wątpliwej skuteczności.

Rodzicielstwo to dar

Ryszard i Kamila Tomasiowie mieszkają w Rogowie Wołowskim k. Wińska. Są małżeństwem od czterech lat, a pięć miesięcy temu urodził się im syn – Dominik Bartłomiej. Aby się począł, jego rodzice musieli się mocno postarać. – To, że będziemy mieli problemy z poczęciem dziecka, czuliśmy długo przed diagnozą lekarską – zarówno ja, jak i moja żona – mówi Ryszard. Czytaj dalszą część wpisu »