23.10.2013 | Autor:

Poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą  przeprowadzić zbiórkę do puszek i będą rozdawali ulotki  na Cmentarzach Komunalnych czyli na:  Osobowickim i Grabiszyńskim, a może także przy Kiełczowskiej w dniach 1-2 listopada. Jako Fundacja Evangelium Vitae zbieramy fundusze na pomnik i grobowiec dziecka utraconego.

Prosimy o pomoc choćby na 1-2 h. 
Osoby, chcące pomoc proszę o zaznaczenie godzin, które pasują w poniższych kalendarzach. Każdy z nich dotyczy innego cmentarza.
 
 
Cmentarz Grabiszynski: http://doodle.com/ddbb2cq2am3d7uw6
 
Cmentarz Kielczowski: http://doodle.com/yuhm2she4ppiig9f
 
Osoby zapisane prosimy o kontakt z Siostrami Boromeuszkami prowadzącymi Fundację Evangelium Vitae(tel. 503 515 526fundacja@boromeuszuki.pl) w celu odebrania ulotek i puszek
 
Więcej informacji o akcji znajdą Państwo tutaj: 

ulotkaNie wszyscy rodzice zgłaszają się w szpitalu po szczątki swego zmarłego dziecka, aby je pochować. By zarówno dziś jak i w przyszłości mogli oni identyfikować miejsce pochówku swoich dzieci Fundacja Evangelium Vitae włącza się w inicjatywę stworzenia grobowca dla zmarłych przedwcześnie dzieci.

Inicjatywa budowy grobowca dla dzieci, które umierają przed narodzeniem i których doczesne szczątki nie są odbierane przez rodziców zrodziła się w głowach kilku osób. Pomysł poparłDiecezjalny Duszpasterz RodzinFundacja Evangelium Vitaewłączyła się w sprawy organizacyjne, a patronat duchowy nad całym projektem objęli Abp Józef Kupny oraz członkowieFranciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Obecnie mamy zainteresowanie i wsparcie wrocławskich szpitali, jesteśmy po wstępnych rozmowach z władzami samorządowymi i realizacja projektu jest na jak najlepszej drodze.

Jaki to projekt?

Pragniemy aby każde dziecko zmarłe przedwcześnie zostało godnie pochowane na jednym z wrocławskich cmentarzy i aby rodzice mieli wiedzę, gdzie spoczywają doczesne szczątki ich dziecka. Pragniemy, aby pomnik dziecka nienarodzonego miał także wymiar symboliczny, dla tych rodziców, którym nie było dane pochować własnego dziecka. Kilka razy w roku odbywałyby się kremacje oraz pogrzeby dzieci nienarodzonych z Wrocławskich szpitali.

Czego potrzebujemy?

Jesteśmy na etapie ustalania różnych spraw organizacyjnych ze szpitalami i władzami samorządowymi, potrzebujemy jednak Twojego wsparcia duchowego i materialnego. Koszt grobowca i pomnika to około 100 000 zł.

Wesprzyj budowę pomnika dziecka nienarodzonego oraz inicjatywę stworzenia grobowca dla zmarłych przedwcześnie dzieci, których rodzice nie odbiorą ze szpitala.

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Evangelium Vitae:

76 1370 1301 0000 1706 4553 0000 w Banku DnB NORD

z dopiskiem „Pomnik Dziecka Nienarodzonego”

Fundacja „Evangelium Vitae;

 ul. Rydygiera 22-28;

50-249  Wrocław

 Do pobrania ulotka akcji – prześlij dalej POBIERZ

Kategoria: Akcja, Wydarzenia
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Możesz napisać komentarz lub wysłać trackback ze swojej strony.
Napisz komentarz