13.01.2013 | Autor:

 

Zainspirowani ogromnym zainteresowaniem Naprotechnologią we Wrocławiu oraz pozytywnym odzewem uczestników Konferencji postanowiliśmy działać dalej w celu promocji i zaistnienia konkretnej oferty tej dziedziny medycyny we Wrocławskim środowisku. Nasze działania idą w kilku kierunkach:

– stworzenie gabinetu ginekologicznego dla lekarzy naprotechnologów przy Fundacji Evangelium Vitae przy ul. Rydgiera oraz pomoc finansowa we wrześniowym szkoleniu instruktorów i lekarzy, którzy służyliby parom zgłaszającym się do Fundacji

otwarcie nowego fakultetu pt. „Naturalne metody rozpoznawania płodności” na Uniwersytecie Medycznym na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu od października br.

Darowizna rzecz akcji szkoleń kadr i budowy gabinetu Naprotechnology
 
Kwota: PLN
 

Więcej informacji szczegółowych co planujemy i w jaki sposób można się włączyć poniżej, zapraszamy do lektury:

Kilkunastoosobowa grupa wolontariuszy ostro zabrała się do pracy, bo choć coraz cieplejsze dni przypominają, że niedługo wakacje i pora zasłużonego odpoczynku, to jednak trzeba zrobić wszystko, by od jesieni we Wrocławiu mogło działać więcej specjalistów – NaProTechnologów na terenie Wrocławia. Jedyna dotychczas wrocławska instruktorka Modelu Creightona ma ręce pełne roboty, a potrzebujących pomocy zgłasza się bardzo wielu.

Dlatego naszym ogromnym pragnieniem jest przygotowanie zarówno kolejnych instruktorów, jak i lekarzy diagnozujących przyczyny i leczących niepłodność do pracy w Fundacji Evangelium Vitae. Okazja taka właśnie się nadarza, bowiem po raz pierwszy na taką skalę w Polsce, w Łomiankach k. Warszawy, organizowane jest specjalistyczne szkolenie z NaProTechnologii.
Dzięki temu, że będzie się ono odbywało na naszym Polskim gruncie, jest o wiele tańsze niż dotychczasowe szkolenia zagraniczne. „Tańsze” nie oznacza „tanie”, bo koszt kursu dla jednej osoby szacowany jest na kilkanaście tysięcy złotych. Stąd zależy nam bardzo, by wesprzeć poprzez udzielenie jednorazowego stypendium „naszych” uczestników szkolenia. Są to lekarze oraz przyszli instruktorzy NaProTechnologii, którzy chcą pomagać innym w diagnozowaniu i leczeniu chorób związanych z płodnością. Osoby te chcą pracować we Wrocławiu w naszym Ośrodku.

Kolejnym poważnym i pilnym zadaniem jest przygotowanie gabinetu ginekologicznego, w którym mogliby działać wrocławscy, wykształceni jesienią po kątem NaProTechnologii, lekarze. Gabinet działałby pod szyldem i według zasad Evangelium Vitae.

Oba te przedsięwzięcia: stypendia na kształcenie specjalistów i przygotowanie gabinetu ginekologicznego – to koszt rzędu 450-490 tys. PLN. Mamy już wybrane miejsce, działają architekci, otrzymaliśmy już wsparcie z 1%. Udało nam się zebrać już ponad 100 000 zł to – trzeba by znaleźć jeszcze ok. 350.000 zł. Dla jednego to kwota niewyobrażalna, ale gdybyśmy zmobilizowali się wszyscy i zachęcili swoich znajomych, przyjaciół, rodzinę do złożenia choćby drobnej, ale wpłacanej regularnie  kwoty, to przedsięwzięcie ma szansę się udać.

Mamy odwagę serdecznie Was prosić o pomoc również modlitewną w tej  ważnej sprawie. Waszą pomoc finansową możecie przesyłać na konto:

50 1370 1301 0000 1701 4553 0000 w DnB NORD zaznaczając cel wpłaty: „na stypendia i gabinet”

Wiemy, że już teraz możemy Wam z serca podziękować. Ale oczywiście, podziękowanie i sprawozdanie z realizacji tego zadania chcemy wam posłać po jego zakończeniu. Tych, którzy chcieliby otrzymywać od nas informacje drogą mailową mogą podać nam swój adres mailowy pisząc na adres fundacja@boromeuszki.pl lub bądź zgłosić się przez naszą stronę: www.fundacja.boromeuszki.pl.

Gabinet obecnie

Projekt gabinetu ginekologicznego

Nasza troska o nowe życie niech będzie udziałem w budowaniu cywilizacji miłości, do której zachęcał nas bł. Jan Paweł II, a podejmowanym konkretnym działaniom finansowym na rzecz rodziny i nowego życia, niech towarzyszy także modlitwa każdego z nas, do której gorąco zachęcamy i do której dołączamy z gorliwością.

Niech wszystkim zaangażowanym w szerzenie Ewangelii Życia, Pan Bóg hojnie błogosławi!

s.Dorota i s.Ewa

boromeuszki z Fundacji Evangelium Vitae wraz z organizatorami konferencji we Wrocławiu i wolantariuszami

Kolejnym z owoców konferencji o Naprotechnologii we Wrocławiu oraz działań Pana Profesora Mariana Gabrysia oraz dr Agnieszki Chrobak jest zainicjowanie fakultetów pt. „Naturalne metody rozpoznawania płodności” w Akademii Medycznej na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu od października br. Przewiduje się zajęcia dla studentów medycyny, które obejmą wykłady i analizę kart cykli w wymiarze 30h/semestr. Informacje o miejscu i terminie zajęć nie są jeszcze znane.

dr Agnieszka Chrobak

Akademia Medyczna we Wrocławiu

 

Wesprzyj dzieło Naprotechnologii, przelewając pieniądze na konto fundacji.

Dane do przelewu:

Fundacja Evangelium Vitae

ul. Rydygiera 22-28

50-249 Wrocław

Nr konta: 50 1370 1301 0000 1701 4553 0000

tytuł przelewu: „na stypendia i gabinet”

Darowizna rzecz akcji szkoleń kadr i budowy gabinetu Naprotechnology
 
Kwota: PLN
 

Jak jeszcze pomóc:

Prześlij  dalej, udostępnij na naszej klasie i facebooku, wydrukuj, wstaw jeden z poniższych banerów na swoją stronę!

 

Kategoria: Akcja
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Możesz napisać komentarz lub wysłać trackback ze swojej strony.
Napisz komentarz