25.05.2020 | Autor:

Zapraszam na cykl warsztatów dla małżeństw i narzeczonych:

„Nieidealni. Warsztaty dla małżeństw o komunikacji.”

W dobie epidemii koronawirusa doświadczamy wielu nowych sytuacji w naszych rodzinach. Jesteśmy dłużej ze sobą, choć nie zawsze oznacza to, że mamy więcej czasu dla siebie nawzajem. Dzieci nie chodzą do szkoły, część z rodziców pracuje zdalnie, dla wielu nie oznacza to niestety mniejszej ilości obowiązków i towarzyszącego im stresu. Przy długotrwałym przebywaniu w jednej przestrzeni obnażają się nasze niedoskonałości w budowaniu relacji rodzinnych i komunikacji w związku. A może własnie dopiero teraz mamy czas i chcemy go poświęcić na budowanie tej najważniejszej z ziemskich relacji. Wszystkie małżeństwa pragnące zadbać o rozwój wzajemnej więzi w tym szczególnym czasie izolacji zapraszam na wyjątkowe spotkania i dialogi małżeńskie poruszające tematykę: miłości, komunikacji, wartości, potrzeb, konfliktów, kryzysów, rozwoju duchowego.

Zajęcia mają charakter warsztatowy i będą odbywały się zdalnie. Zapraszam do urządzenia w swoim miejscu zamieszkania intymnego kącika do rozmów przy ulubionej herbatce czy innym napoju, może wyjątkowym deserze. Po krótkim wprowadzeniu w teorię komunikacji,  ćwiczymy poszczególne umiejętności w parach oraz w małych grupkach. Szukamy także odpowiedzi na nasze pytania w Słowie Bożym. Po każdym temacie jest czas na randkę – dialog małżeński 

Wraz z innymi małżeństwami mogą Państwo:

  1. poznać i zrozumieć przeszkody stojące na drodze do dobrego porozumiewania
  2. małżeństwoporozmawiać o priorytetach w życiu i zastanowić się jak uczynić Wasz związek najważniejszym
  3. nauczyć się sposobów komunikowania swoich, uczuć, potrzeb i oczekiwań
  4. przywitać konflikt z radością i nauczyć się go rozwiązywać
  5. nauczyć się rozmawiać na temat życiowych prób
  6. pogłębić duchową bliskość, wspólnie szukając Boga

Termin: Czwartki 18.06-23.07. w godzinach 18:30-21:30

Koszt: Warsztaty bezpłatne, dofinansowane przez Urząd Miasta Wrocław

Miejsce w zależności od sytuacji epidemiologicznej: Online: platforma Zoom lub Fundacja Evangelium Vitae, ul. Rydygiera 22-28, sala Św. Anny

Ilość osób: Ograniczona ze względu na warsztatowy charakter

Informacje: Magdalena Krajewska: mkrajewska@rodzina.wroclaw.pl

Zapisy: https://forms.gle/7i1TSGmKPnzHWKcU9

Prowadząca: Magdalena Krajewska – Szczęśliwa żona i wielodzietna mama. Zawodowo pedagog i doradca życia w rodzinie, instruktor Creighton Model, terapeuta NEST. Trener grup warsztatowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi poradnictwo indywidualne w Poradni Rodzinnej przy parafii p.w. św. Anny i w Fundacji Evangelium Vitae.

Kategoria: Bez kategorii
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Możesz napisać komentarz lub wysłać trackback ze swojej strony.
Napisz komentarz