04.12.2015 | Autor:

W związku z niewystarczającą ilością kompletnych aplikacji na kurs na instruktorów Modelu Creighton., informujemy, że termin rozpoczęcia został przesunięty na 25 czerwca 2016r.

  • Pierwszy etap kursu (EPI) 25 czerwiec – 3 lipca 2016 r.
  • Drugi etap kursu (EPII)  26 listopad – 2 grudnia 2016 r.

W związku z tym informujemy, że ostateczny termin zgłoszeń na kurs upływa 31 stycznia 2015 r. Dotyczy to również osób, które złożyły niekompletne dokumenty aplikacyjne.

Osoby, które zakwalifikują się do kursu zostaną o tym poinformowane do końca lutego.

Wpłaty całej odpłatności za kurs należy dokonać do 30 kwietnia  2016 r.


Dyrektor Kursu – Daria Mikuła-Wesołowska NFPMC, CFCP, FCE – tel. kom. 504 776 461

Serdecznie zapraszamy.

Kurs dla instruktorów Modelu Creighton w innych krajach Europy

Również w innych krajach Europy można odbyć kurs dla instruktorów Modelu Creighton. 

Szczegółowe informacje

Kurs dla lekarzy – konsultantów medycznych

FCCP nie organizuje kursów. Szkoleniem lekarzy – konstultantów medycznych zajmuje się Pope Paul VI Institute (Omaha, Nebraska, USA). Kursy składają się z dwóch zjazdów. Pierwszy można odbyć w Europie, natomiast na drugi trzeba udać się do Omaha w Stanie Nebraska.

Szczegółowe informacje

Poniższe informacje przeznaczone są dla Instruktorów FCP/FCPI, którzy chcieliby rozpocząć współpracę z FCCP.

Chcesz zostać afiliowanym instruktorem?

Aby dołączyć do FertilityCare Centers of Poland, należy skontaktować się z sekretariatem FCCP. Prześlemy Państwu odpowiednie formularze i warunki afiliacji.

Dlaczego warto należeć do FCCP?

Jako afiliowani instruktorzy przy FCCP będą Państwo:

  • rekomendowani jako afiliowane ośrodki FertilityCare na oficjalnej stronie FCCP oraz www.creightonmodel.pl;

  • posiadali możliwość zakupu polskich materiałów dla klientów (zgodnie z zasadami programu, prawo to przysługuje wyłącznie afiliowanym instruktorom FCP oraz FCPI za pozwoleniem supervisora);

  • posiadali możliwość używania nazwy FertilityCare w swojej działalności Centrum/Ośrodkiem/Programem (itp.);

  • posiadali możliwość korzystania z zastrzeżonych znaków związanych z nauczaniem Modelu Creighton.

Przynależność do struktur wymienionych ośrodków uwiarygodnia osoby promujące Model Creighton i nauczające tego systemu oraz ułatwia współpracę z lekarzami. Przyczynia się do większej dostępności proponowanych usług i tym samym do rozwoju ośrodków NaProTECHNOLOGY®. W celu stworzenia ośrodka NaProTECHNOLOGY® konieczna jest współpraca nauczyciela CrMS i lekarza. Lekarze nie mogą zakładać takich ośrodków z pominięciem instruktora, natomiast instruktorzy mogą prowadzić samodzielnie jedynie ośrodki zajmujące się promowaniem troski o płodność – są to tzw. Ośrodki Troski o Płodność (FertilityCare Centers).

Opinie instruktorów o nauczaniu Modelu Creighton

Nauczanie tej metody pozwala pomóc kobietom i ich mężom zrozumieć zmiany płodności, które mają miejsce w cyklach miesiączkowych. Przyglądamy się najpiękniejszemu mechanizmowi świata, jakim jest łono kobiety. Uczenie jak doceniać płodność jest dla mnie misją.

Aleksandra Gucka (instruktorka CrMS z Gdańska)

Uważam, że bardzo ważne jest indywidualne podejście instruktora do każdej kobiety czy małżeństwa. Nie ma dwóch takich samych więc nie można kogoś potraktować szablonowo i wtłoczyć w jakieś książkowe wzorce, nawet jeśli wydaje się, że karty obserwacji dwóch kobiet są łudząco do siebie podobne.

Agnieszka Juszczyk (instruktorka CrMS z Tarnowa)

Bycie instruktorką i uczenie Par rozpoznawania swojej płodności daje mi dużo radości. Wiem, że uczestniczę w czymś niezwykle ważnym pomagając zrobić wszystko co po ludzku jest możliwe, aby odnaleźć przyczyny niepłodności i pomóc Małżonkom w naturalny sposób zostać rodzicami.

Ewa Jurczyk (instruktorka CrMS z Mysłowic)

Fascynujące w pracy instruktora CrMS jest nie tylko odkrywanie tajników fizjologii kobiecego cyklu, obserwowanego wg zasad CrMS, ale przede wszystkim uniwersalność systemu. To niesamowite, że każda współczesna kobieta, od okresu dojrzewania po okres menopauzy, ma możliwość zdobycia skutecznego narzędzia w monitorowaniu własnego zdrowia i jednocześnie może odnaleźć w modelu Creighton styl życia, pozwalający potwierdzać w praktyce własne wybory dotyczące prokreacji. Towarzyszenie nastolatkom, narzeczonym, małżeństwom w odkrywaniu wiedzy na temat płodności stało się naturalnym elementem mojej pracy.

Daria Mikuła-Wesołowska  (lekarz, MD, FCP z Bielska-Białej)

 

więcej na: http://fccp.pl/zostan-instruktorem

Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Możesz napisać komentarz lub wysłać trackback ze swojej strony.
Napisz komentarz